Lamborghini Spire SV

Lamborghini Spire S/V
Traktory Spire S/V jsou převratem mezi speciálními traktory do sadů a vinic. Jejich speciálně odpružená přední náprava s nezávisle zavěšenými předními koly zvyšuje stabilitu, trakci i bezpečnost stroje za všech podmínek.
Unikátní geometrie přední hnané nápravy umožňuje minimální poloměr zatáčení kol – pouhé 3 metry a díky mimořádně kompaktním rozměrům umožňují tyto traktory perfektní manévrovatelnost.
Motor FARMotion, hydraulická reverzace, unikátní systém Stop&Go a mnohé další špičkové výbavové prvky tvoří dohromady balíček těch nejmodernějších technologií.
Motor
Moderní tří- a čtyřválcové motory FARMotion dodávají ten nejvhodnější točivý moment pro práci v sadech a ve vinohradech se speciálním připojeným nářadím jako jsou rozprašovače nebo kultivátory. Systém vstřikování paliva Common Rail, vstřikovací trysky s až 7 otvory a nová geometrie sacího potrubí zlepšují proudění vzduchu do motoru. Výsledkem je tak optimální spalování a tím i nízká spotřeba paliva, a to bez ohledu na otáčky motoru. Motory FARMotion plní emisní normu Tier 3B díky ERG technologii zajišťující efektivní snížení emisí ve výfukových plynech. Navíc jsou tyto motory vybaveny pamětí otáček, které si řidič může snadno uložit a následně vyvolat pouhým stisknutím spínače.
Převodovka
Pětistupňová převodovka s funkcí ECO dosahuje maximální pojezdové rychlosti 40 km/h při ekonomických otáčkách motoru. Aby bylo dosaženo maximální efektivity práce, disponuje celkem s 30 převody vpřed a s 15 vzad včetně plazivých.
Hydraulický systém
Traktory Spire S/V mají dostatek hydraulického výkonu pro všechny typy speciálních činností. Jsou vybaveny klasickým zubovým čerpadlem nebo na přání dodávaným tandemovým čerpadlem o výkonu 64 l/min, které zajišťuje optimální výkon i pro práci s připojeným zařízením.
Zadní závěs druhé kategorie může být transformován na první kategorii s mechanickým ovládáním nebo mechanicky či elektrohydraulicky ovládaným automatickým závěsem s kapacitou zdvihu 2 600 kg.
Kabina
I přes minimální šířku stroje poskytují kabiny traktorů Spire S/V dostatek komfortu. Veškeré ovládací prvky jsou ergonomicky umístěné a snadno identifikovatelné zkrátka tak, aby měl řidič vše po ruce i na očích. Perfektní výhled do všech stran a tím i přehled o veškerých připojených zařízení je umožněn prostřednictvím velkých prosklených ploch.

Další přílohy:   Lamborghini Spire, Lamborghini, Vinice

Same Delfino 50, 60

Po více než 20 letech představuje značka SAME inovovanou řadu traktorů nesoucí tradiční název Delfino. Tyto traktory jsou dostupné ve dvou provedeních – Delfino 50 a Delfino 60. Díky svým kompaktním rozměrům, vysokému komfortu a obrovské všestrannosti jsou primárně vhodné pro letní a zimní údržbu měst a obcí, hobby farmáře, zemědělce, sadaře, vinaře a v neposlední řadě pěstitele zeleniny.

Díky mimořádnému výkonu a širokému výběru možností konfigurace patří traktory SAME Delfino k nejuniverzálnějším ve své třídě. Uplatní se všude tam, kde jsou rozhodující kompaktní rozměry stroje. Ať už se jedná o práce v zemědělství, v komunálních službách nebo o činnosti spojené s údržbou parků. Stane se z nich nepostradatelný pomocník, který kromě ideálních rozměrů nabídne i vysokou úroveň pohodlí.

Víceúčelové traktory SAME Delfino pohání kompaktní čtyřválcový motor Perkins o objemu 2.200 cm3 s elektronicky řízeným vstřikováním paliva Common Rail a s výkonem 51 k (model 50) a 59 k (model 60) při maximálních otáčkách motoru 2.600 ot/min. Stroje jsou díky tomu maximálně spolehlivé a úsporné. Krouticí moment dosahuje hodnoty 145 Nm pro Delfino 50 a 170 Nm pro Delfino 60. Motor plní emisní normu Stage V díky bezúdržbovému katalyzátoru DOC a rovněž bezúdržbovému filtru pevných částic DPF. Je spojený s plně mechanickou a plně synchronizovanou převodovkou s 12 rychlostmi vpřed a vzad (na přání 16 rychlostí). Maximální rychlosti 30 km/h dosahují traktory SAME Delfino při snížených otáčkách motoru. Zadní a přední uzávěrka diferenciálu je volitelná. Díky omezenému rozvoru kol 1.800 mm a velkému úhlu řízení se mohou inovované modely pochlubit dobrou pohyblivostí i v těch nejužších prostorách sadů a vinic.

Flexibilní traktory SAME Delfino dokážou pracovat s celou řadou nářadí. Základní konfigurace zahrnuje hydraulické čerpadlo (30 l/min) určené pro závěs (1.200 kg). Čerpadlo s průtokem 15 l/min je vyhrazeno pro řízení. Delfino disponuje standardně zadní vývodovou hřídelí 540/540E ot/min a na přání 540/1000 ot/min. Na přání lze stroj vybavit rovněž přední vývodovou hřídelí a předním tříbodovým závěsem (600 kg).

SAME Delfino můžete pořídit bez kabiny nebo se čtyřsloupkovou klimatizovanou kabinou vyvinutou přímo pro tento model. Jeden z modelů je také k dostání ve speciální snížené a zúžené verzi (BASSO).
Same Frutteto

Traktor SAME Frutteto je ideálním strojem pro sady se širokou hustotou výsadby a pro práci na poli. Tento speciální stroj je pozoruhodný díky své kompaktní velikosti, neuvěřitelně malému poloměru otáčení a mimořádné manévrovatelnosti. K dispozici v široké škále konfigurací s kabinou nebo na platformě s mechanickým ovládáním nebo elektronicky řízeným zadním závěsem a hydraulickými rozvaděči. Prioritou při navrhování tohoto traktoru byla efektivita, skvělá manévrovatelnost, komfort a zvýšení produktivity.
Motor
Stroje SAME Frutteto jsou vybaveny optimalizovaným jednotkovým válcem o objemu 962 cm³ a jsou k dispozici v kompaktním 3válcovém provedení s větší manévrovatelností a vysoce výkonnou 4válcovou verzí s vylepšenou trakcí. Výkon těchto traktorů se pohybuje v rozmezí od 75 do 113 koní – k dispozici pro specializované traktory. Splňují normy standardu 3B (Tier 4 Interim) s katalyzátorem DOC. Elektronicky řízený systém vstřikování paliva Common Rail 2 000 barů má nepřeberné množství výhod, např: lepší dynamiku výkonu, současně snižuje spotřebu paliva. Aby bylo zajištěno přesné a konzistentní ovládání, elektronické ovládací prvky motoru umožňují zachovat přednastavené uložené otáčky motoru.
Převodovka
Kompaktní rozvor, vysoký úhel řízení, nízké těžiště, vynikající přilnavost k zemi, skvělá manévrovatelnost, přesné rozložení hmotnosti a pohon všech kol s elektrohydraulickým zapojením. Tento impozantní „balíček“ funkcí umožňuje traktorům SAME Frutteto pracovat efektivně i na nejtvrdším terénu. Převodovka, která je vybavena třemi a pěti rychlostními stupni zajišťuje všestrannost a mnoho možností konfigurace. K dispozici je plně synchronizovaná převodovka s celkem 30 převody vpřed, 15 převody vzad. Dále třístupňová powershiftová převodovka s celkem 45 převody vpřed i vzad a skupinou plazivých převodů. Ve spojení s elektro-hydraulickým kyvadlem je standardně dodávána funkce „Stop & Go“ – obzvláště užitečná při připojování přídavných zařízení ke stroji a při startu na kopci.
Hydraulický systém
Dnes musí být všechny specializované traktory vybaveny vysoce výkonným hydraulickým systémem, aby bylo možné plně využít zařízení, které vyžaduje vysoký hydraulický průtok, aniž by došlo k narušení zvedací kapacity a progresivního řízení. Z tohoto důvodu jsou všechny modely Traktory SAME Frutteto jsou vybaveny dvojitým čerpadlem spolu s širokým výběrem počtu a umístění zadních a centrálních rozváděčů (6+4). Navíc jsou všechny ramena a spojovací tyče navrženy tak, aby zadní závěs (mechanický nebo elektronický) dokázal bez váhání manipulovat i s nejnáročnějším vybavením, a to s ohledem na svou nosnost až 2 800 kg. Na požádání je k dispozici také přední zdvih 1 500 kg, v kombinaci s předním vývodovým hřídelem 1 000 ot/min. Zadní vývodový hřídel (s čtyřbodovou spojkou) může pracovat ve všech čtyřech rychlostech typických pro speciální traktory 540/1000/540 ECO.
Kabina
U traktorů určených pro velmi specifická použití, jako je SAME Frutteto, je hlavní pozornost zaměřená na konstrukci sedadla řidiče. Všechny modely traktorů SAME Frutteto se vyznačují nízkou hlučností, špičkovou ergonomií a snadnou obsluhou. Traktor Frutteto je výjimečný, respektive průměr pneumatik a následně i světlá výška plošiny. Při montáži na silentbloky je plošina široká a navržena tak, aby odpovídala pneumatikám namontovaným na traktoru. V souladu s různými verzemi tohoto stroje může být Frutteto vybaveno pneumatikami ráfků 24″ nebo 28″, které jsou k dispozici i při instalaci kabiny.

Další přílohy:   Same Frutteto

Same Frutteto CVT

Tento technologicky vyzrálý specializovaný traktor je na trhu ojedinělou výjimkou, neboť pouze traktory SAME Frutteto jsou vybaveny nejmodernější technologií pro práci na vinicích a v ovocných sadech. Nový Frutteto CVT S navíc přináší inovativní plynulou převodovku, která posiluje špičkovou pozici značky v tomto velmi specifickém tržním segmentu.
Traktory SAME Frutteto CVT S jsou nabízeny volitelně s tříválcovou nebo čtyřválcovou variantou nového motoru FARMotion (emisní norma III B) a jsou vybaveny plynulou převodovkou, jež byla nově vyvinuta specialisty společnosti SAME pro použití právě ve specializovaných traktorech. Tyto traktory přinášejí také revoluční technologii řízení či novou, ještě pohodlnější kabinu.
Motor
Motor FARMotion
Dokonalá kombinace síly a efektivity.
Moderní motory FARMotion pohánějící nové traktory SAME Frutteto CVT S byly vyvinuty speciálně pro zemědělství s cílem vyvození krouticího momentu a výkonových křivek odpovídajících specifickým potřebám tohoto odvětví. Tyto motory také neuvěřitelně snižují provozní náklady; spotřeba paliva je srovnatelná s nejlepšími konkurenty v této třídě.
Zvláště kompaktní konstrukce motoru přináší úzkou, zkosenou kapotu umožňující dokonalý výhled.
Tyto motory v tří a čtyřválcové verzi – tři válce zajišťují hbitost, čtyři válce zase velkou tažnou sílu – se honosí elektronicky řízeným vstřikováním Common rail (s tlakem vstřikovaného paliva až 2000 bar), turbodmychadlem s mezichladičem stlačeného vzduchu, systémem zpracování výfukových plynů a emisí DOC a s viskostatickým ventilátorem Evino.
Díky použití samostatného zdokonaleného katalyzátoru DOC odpovídají motory požadavkům emisních norem III B.
Špičkový výkon: motory FARMotion, jimiž jsou traktory SAME Frutteto CVT 115 S vybaveny, dosahují impozantního výkonu 113 koňských sil při pouhých 2200 ot/min
Převodovka
Inovativní CVT převodovka
Více než pouhé řízení. Absolutní kontrola nad vším.
Nová plynulá převodovka, kterou jsou traktory SAME Frutteto CVT S vybaveny, kombinuje efektivitu mechanických systémů s jemností hydrostatických systémů. Výsledkem je efektivní, spolehlivé řešení, které plynule a co nejefektivněji řídí chod motoru bez zbytečného plýtvání. Práce řidiče je tak ještě snazší a produktivnější.
Maximální rychlosti 40 km/h je dosaženo při otáčkách motoru pouhých 1650 ot/min, zatímco automaticky spínaný 4WD systém a diferenciální uzávěrky zajišťují jedinečnou produktivitu při práci na poli.
K dokonalému pohodlí traktorů řady SAME Frutteto CVT S přispívá převodovka, jejíž ovládání je neuvěřitelně snadné. Nejenže nemá žádnou spojku ani řadicí páku, mnoho úkonů může být dokonce prováděno bez použití plynového nebo brzdového pedálu, aniž by došlo ke změně rychlosti, a to pouhou volbou požadované rychlosti. Pro zajištění maximální efektivity s ohledem na zatížení se převodový poměr automaticky přizpůsobuje rychlosti otáček motoru.
Pro regulaci rychlosti traktoru slouží i tempomat: ovládá se pouhým stiskem tlačítka pro uložení nové a pro vyvolání dříve uložené pracovní rychlosti.
Hydraulický systém a PTO
Hydraulický systém a vývodové hřídele
Revoluce ve způsobu Vaší práce…
Hydraulicky ovládaná přídavná zařízení používaná na vinicích a v ovocných sadech jsou čím dál více náročnější na spotřebu. SAME proto přichází se svými traktory Frutteto CVT S s řadou nejmodernějších řešení uspokojujících potřeby nejen současných, ale i budoucích farem.
Bez ohledu na zvolenou konfiguraci hydraulického systému jsou všechny traktory SAME Frutteto CVT S vybaveny nejen silným čerpadlem Load Sensing s průtokem 100 l/min určeným pro tříbodové závěsy a vnější hydraulické okruhy, ale i nezávislým čerpadlem s průtokem 42 l/min zásobujícím pouze hydraulickou řídicí jednotku. Cílem je zajištění hladkého a plynulého pohybu volantu i při volnoběhu motoru, nezávisle na zásobování ostatních hydraulických okruhů.
PTO
Flexibilitu traktorů řady SAME Frutteto CVT S podtrhuje standardní vybavení elektrohydraulicky řízenou výstupní hřídelí s postupným spínáním a se třemi různými provozními režimy – se standardními 540 ot/min, s 1000 ot/min a s režimem 540ECO. Ve všech konfiguracích je vývodová hřídel vybavena funkcí Auto PTO, která vývodovou hřídel automaticky zapíná a vypíná v závislosti na poloze přídavných zařízení připojených k tříbodovému závěsu. Volitelně je k dispozici režim přizpůsobení otáček hřídele rychlosti pojezdu. K dispozici je rovněž výstupní hřídel s vyměnitelným drážkováním a přední vývodová hřídel o výkonu 1000 ot/min.
Kabina a ovládání
Čtyřsloupková kabina traktoru Frutteto CVT S přináší prostorný interiér s kompaktními vnějšími rozměry: zaoblené hrany konstrukce propůjčují kabině moderní vzhled s měkkými křivkami a štíhlými sloupky, zajišťují maximální výhled a minimalizují poškození úrody při manipulaci v úzkých řádkách.
Díky kompaktní, nízko posazené konstrukci CVT převodovky není kabina rozdělena skříní převodovky, podlaha tak může být dokonale rovná. Výsledkem je prostorná kabina bez středového tunelu. Rovná podlaha bez překážek umožňuje velice snadný nástup do kabiny a nabízí více prostoru pro nohy i jejich lepší polohu díky blíže k sobě umístěným pedálům. Usnadňuje rovněž kontrolu hydraulických a elektrických komponentů umístěných pod kabinou.
Ke zvýšenému pohodlí řidiče přispívají i nové hydrosilentbloky. Kabina je zavěšena na těchto čtyřech speciálních závěsech s hydraulickou kapalinou, které oddělují kabinu od podvozku traktoru a minimalizací hluku a vibrací přenášených do kabiny tak zvyšují pohodlí řidiče.
Impozantní šíře interiéru kabiny je umožněna velkorysým prostorem mezi blatníky, který je – v závislosti na velikosti kol – dostatečně široký pro pneumatiky 24“ nebo 28“.

Máte zájem o tuto techniku?

Ozvěte se nám